Pol-Mare Sp. z o.o. Sp.k.

Pol-Mare oferuje:

– profesjonalną obsługę spedycyjną ładunków o znaczeniu strategicznym przesyłanych drogą lądową, morską i powietrzną.

– transport i załadunek oraz obsługę portową ładunków ponadnormatywnych

– usługi doradcze i ekspertyzy na statkach – w portach polskich i obcych

– obsługę agencyjną statków

– usługi własnej agencji celnej

– flotę transportową przystosowaną i certyfikowaną do przewozu ładunków niebezpiecznych klasy 1

Wdrożyliśmy wewnętrzny system kontroli WSK.

Posiadamy certyfikaty ISO 9001:2015-10 oraz AQAP 2110:2016.

Otrzymaliśmy kod NCAGE 1421H.

Pol-Mare świadczy usługi agencji statkowej dla jednostek pływających miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Pol-Mare działa jako agent firmy Paramount Enterprises w Polsce i Europe, który pełni tę samą rolę dla Pol-Mare w USA.


Miilux Poland to polski producent stali pancernej, wykorzystywanej do wymagających zastosowań ochrony balistycznej, elementów ochronnych, pojazdów specjalnych, w przemyśle sprzętu i wyposażenia obronnego.

Oferujemy blachy ze stali pancernej oraz elementy precyzyjnie wykonane pod wymagane wymiary, gotowe do montażu, przy zachowaniu krótkich terminów dostawy.

Nasze stale Miilux Protection są testowane zgodnie z takimi normami jak: PM2000, VPAM PM2007, EN1522, STANAG 4569, MIL-DTL-12560 i MIL-A-46100D. Współpracujemy z laboratoriami testowymi w wielu krajach na świecie i jesteśmy w stanie przeprowadzać testy oraz realizować dostawy zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta


Armit Sp. z o.o. powstała w 2015 roku. Jej mocną stroną jest wieloletnie doświadczenie kadry zarządzającej i zespołu w dziedzinie obrotu specjalnego, wiedza inżynierska oraz znajomość sektora obronnego i bezpieczeństwa. Głównym celem Spółki jest wspieranie krajowych i zagranicznych podmiotów działających w obszarze szeroko pojętego przemysłu zbrojeniowego, poszukujących możliwości sprzedażowych w nowych obszarach geograficznych. Spółka zajmuje się również obrotem towarem strategicznym.

Armit współpracuje z czołowymi podmiotami krajowego przemysłu zbrojeniowego, szczególnie działającymi w obszarze systemów łączności i dowodzenia oraz platform bezzałogowych. Ponadto Spółka Armit reprezentuje w Polsce firmy zagraniczne w zakresie produktów niemających odpowiedników u krajowych producentów. Kluczowi partnerzy Armit to firmy izraelskie: OSG (szkło balistyczne), Mobius (siedzenia pojazdów wojskowych), Magam (kuloodporne zbiorniki paliwa), Controp (optoelektronika) i Elsight (łączność dla platform bezzałogowych).


Jakusz Sp. z o.o. od 37 lat działa na międzynarodowym rynku obronnym. Firma przeprowadziła kilka tysięcy prób z użyciem środków bojowych,

co przyczyniło się do powstania obecnego portfolio produktów:

– pojemniki przeciwwybuchowe do bezpiecznego transportu oraz tymczasowego przechowywania materiałów wybuchowych,

– nowoczesne technologie demilitaryzacyjne umożliwiające niszczenie różnego rodzaju amunicji, rakiet, min itp. – w tym obszarze może pochwalić się realizacją kompleksowych zakładów demilitaryzacji i dostawą pojedynczych technologii,

– kontenery magazynowe do przechowywania materiałów wybuchowych, broni, amunicji, z ochroną zarówno balistyczną jak i elektromagnetyczną.

Firma posiada także doświadczenie i potencjał badawczo-rozwojowy w zakresie projektowania i budowy specjalnych technologii chemicznych.


AGREGATY PEX-POOL PLUS                          

Jest jednym z największych polskich producentów kontenerów rozsuwanych do zastosowań
w specjalistycznych aplikacjach medycznych, laboratoryjnych, warsztatowych i łączności oraz systemów zasilania awaryjnego i gwarantowanego dla odbiorcy cywilnego i wojskowego.

Przez dwadzieścia pięć lat działalności zdobyliśmy zaufanie licznej grupy odbiorców z sektora cywilnego, przemysłu zbrojeniowego i sił zbrojnych wielu państw NATO. Zaufały nam zarówno wielkie międzynarodowe firmy jak i małe lokalne przedsiębiorstwa.

Nasze produkty z powodzeniem są eksploatowane w trudnych warunkach klimatycznych w wielu krajach świata, na kilku kontynentach: w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.

Realizujemy projekty w pełnym cyklu rozwojowym począwszy od opracowania koncepcji, poprzez opracowanie dokumentacji technicznej, produkcję a skończywszy na zabezpieczeniu serwisu i wsparcia technicznego.

Prowadzimy z sukcesami prace badawczo-rozwojowe, a wszystkie nasze wyroby produkowane są
w oparciu o autorską, polską dokumentację techniczną. Powołaliśmy do życia i wzmacniamy dział konstrukcyjny i technologiczny, w których pracują dla nas doświadczeni specjaliści.

Produkcja sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej to nie tylko ogromna nobilitacja ale i odpowiedzialność. Priorytetem jest dla nas najwyższa jakość dostarczanych wyrobów
 i zaspokajanie najbardziej wyszukanych oczekiwań użytkowników.

Nasze produkty to wielokrotnie nagradzane i wyróżniane konstrukcje o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Przy ich montażu pracuje interdyscyplinarny zespół specjalistów
z wielu dziedzin, który dba o skuteczną integrację wszystkich przewidzianych w specyfikacji podsystemów.

Dysponujemy unikalnym w skali kraju zapleczem badawczym. Obiekty takie jak pierwsza w Polsce
o tych parametrach Komora Klimatyczna, Komora Solarna i Komora Deszczowa pozwalają nam na symulowanie różnych warunków klimatycznych, a tym samym zweryfikowanie ich wpływu na produkowany sprzęt wojskowy. Korzystając z posiadanej infrastruktury świadczymy również usługi badawcze dla zewnętrznych podmiotów, umożliwiając weryfikację wyrobów na zgodność
z wymaganiami klienta, w tym normami obronnymi.

Patrząc śmiało w przyszłość i na towarzyszące jej wyzwania, rozwijamy działalność na rynku krajowym i międzynarodowym, budując partnerskie i oparte na wzajemnym zaufaniu relacje biznesowe.


CFT Precyzja Sp. z o. o., założona w 2004 roku w Czosnowie k/Warszawy, jest wysokospecjalistycznym podmiotem opracowującym i wytwarzającym innowacyjne produkty o przeznaczeniu cywilnym oraz militarnym, obronnym i policyjnym, takie jak m.in. nowoczesne osłony balistyczne. Spółka specjalizuje się w rozwijaniu nowatorskich technologii, kompleksowych systemów i rozwiązań w obszarze ochrony środków transportu (pojazdów, statków powietrznych) oraz budynków i obiektów użyteczności publicznej, a wszelkie oferowane produkty posiadają certyfikacje krajowych i zagranicznych centrów badawczych jako spełniające polskie i międzynarodowe normy.

Firma dysponując zapleczem działu badawczo rozwojowego oraz niezależnego akredytowanego laboratorium balistycznego jest w stanie świadczyć usługi w zakresie projektowania, wykonawstwa oraz produkcji seryjnej kompozytowych osłon balistycznych na najwyższym światowym poziomie. 

Laboratorium firmy, dedykowane również do usług dla podmiotów zewnętrznych, reprezentuje wysoki poziom międzynarodowy i posiada akredytację PCA – Certyfikat akredytacji laboratorium badawczego nr. AB 1771 wg. PN-EN ISO/IEC 17025:2018 -02”


DEMARKO Spółka Akcyjna działa na rynku od ponad 30 lat. Produkujemy pojazdy specjalistyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Dostarczamy innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, najnowocześniejszą technologię, sprawdzone i niezawodne podzespoły oraz ugruntowaną wiedzę techniczną. 

Dzięki wykwalifikowanym pracownikom DEMARKO Spółka Akcyjna może spełnić nawet najtrudniejsze wymagania w zakresie projektowania specjalistycznych pojazdów i ich wytwarzania, w czasie którego współpracujemy z renomowanymi firmami krajowymi i zagranicznymi. Opracowujemy i realizujemy rozwiązania konstrukcyjne i użytkowe odpowiednie dla poszczególnych krajów, również w zakresie serwisu posprzedażowego.

Wybierając DEMARKO S.A. spotkają Państwo zespół ekspertów, którzy z pasją i zaangażowaniem realizują każde zamówienie. Wiemy jak pracować na Państwa zaufanie – specjaliści ufają tylko specjalistom. Rozumiemy potrzeby każdej branży i umiemy skutecznie je realizować. U nas nie ma pytań bez odpowiedzi, ani wyzwań, którym nie można sprostać. Przenosimy do rzeczywistości nawet najbardziej ambitne wizje. Nasze konstrukcje zasilają floty firm transportowych na całym świecie i zawsze sprawdzają się w użyciu. Na tym polega właśnie zaufanie w wersji XXL.


Spółka akcyjna „STEKOP” zajmuje się konstrukcją i wytwarzaniem urządzeń, wchodzących w skład zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Głównymi odbiorcami produktów STEKOP SA są instytucje w których polityka bezpieczeństwa musi spełniać najwyższe normy i standardy aktualnie obowiązujące na rynku elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Firma posiada również  kilkuletnie doświadczenie w zakresie bezzałogowych platform lądowych (BPL) i robotów mobilnych. Stosowane w firmie procedury spełniają wymagania Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001-2000 oraz NATO AQAP 2110. Firma zatrudnia doświadczonych inżynierów z dziedziny robotyki, mechatroniki, elektroniki, informatyki i innych pokrewnych.

W skład zespołu wchodzą osoby posiadające wiedzę praktyczną związaną z BPL z uwagi na zrealizowany (wspólnie z ZM Tarnów i Wojskową Akademią Techniczną) projekt badawczy „Autonomiczny pojazd kołowy z modułem uzbrojenia do zadań rozpoznawczych i bojowych” współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) .

Celem projektu było opracowanie autonomicznego pojazdu kołowego z modułem uzbrojenia do zadań rozpoznawczych i bojowych. Kluczowymi zadaniami STEKOP były: system radiowy o dużej przepustowości, technologie autonomii, rozpoznawania, komunikacji i efektywnego sterowania pojazdem.

Dodatkowo firma zaprojektowała i zbudowała platformę bezzałogową Tarvos. Opracowana samonośna konstrukcja nadwozia pozwala na zamontowanie wszelkich urządzeń elektronicznych sterujących pojazdem, czujników, nadajników radiowych, kamer oraz głowicy optoelektronicznej. W ramach prowadzonych prac opracowano system konwersji, który pozwala na przeprowadzenie pełnego procesu konwersji dowolnego pojazdu lądowego specjalnego przeznaczenia, umożliwiając jego zdalne sterowanie i akwizycję danych, zarówno o otoczeniu, jak i o samym pojeździe.

Firma kontynuuje prace rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie bezzałogowych platform lądowych i systemów konwersji pojazdów załogowych na bezzałogowe.