AM General®

AM General LLC (AM General) to prywatna firma, która projektuje, rozwija, integruje i produkuje rozwiązania motoryzacyjne wysokiej jakości pojazdów specjalistycznych dla klientów wojskowych i komercyjnych na całym świecie. Z siedzibą w South Bend, Indiana, USA, mamy zakłady w pobliskim Mishawaka, Indiana; Auburn Hills, Michigan; Franklin, Ohio; i biura w Arlington w Wirginii. AM General, jako producent oryginalnego wyposażenia (OEM), z ponad 100-letnim doświadczeniem w projektowaniu, rozwoju, integracji i produkcji, wyprodukował ponad 1,5 miliona pojazdów. Od naszych kompleksowych rozwiązań dla pojazdów po wsparcie na rynku wtórnym poszczególnych części i usług, AM General dostarcza światowej klasy rozwiązania, które spełniają lub przewyższają oczekiwania i wymagania klientów. Jako producent OEM wielofunkcyjnego pojazdu kołowego o wysokiej mobilności (HMMWV lub HUMVEE®), AM General jest światowym liderem w dziedzinie lekkich taktycznych pojazdów wojskowych. AM General wyprodukował ponad 300 000 HUMVEE, które są używane w ponad siedemdziesięciu krajach na całym świecie.

HUMVEE to wiodący lekki pojazd taktyczny na świecie, zapewniający niezrównaną mobilność terenową, ładowność i trwałość w rodzinie pojazdów taktycznych w swojej klasie dopuszczalnej masy całkowitej (DMC). Oprócz naszej historii produkcji pojazdów, AM General zapewnia również wsparcie serwisowe, wojskowe i cywilne szkolenia operatorów i konserwatorów, dystrybucję części zamiennych oraz wsparcie techniczne dla klientów na całym świecie i zdobył światowe uznanie za wyjątkowe wsparcie floty HUMVEE. AM General nadal wspiera wymagania naszych klientów, utrzymując solidny personel wykwalifikowanych i znających się na rzeczy ekspertów technicznych. Nasz personel techniczny może zaoferować szkolenia i usługi konserwacji pojazdów, które zapewniają wysoki wskaźnik gotowości. Wraz z możliwościami projektowymi, rozwojowymi i produkcyjnymi AM General dysponuje pełną strukturą wsparcia rynku wtórnego, aby pomóc naszym klientom. Kierownictwo programu i eksperci techniczni są gotowi  do konsultacji w obszarze rozwoju wsparcia technicznego (ISS) obejmujących:

 • Konfigurację obiektu
 • Szkolenia operatorów i konserwatorów
 • Kontrolę jakości w trakcie procesu i walidację procesu
 • Końcową kontrolę jakości
 • Konfigurację i obsługę systemu zarządzania zapasami, zamawiania części zamiennych i operacji magazynowych
 • Zdefiniowanie zasobów technicznych dotyczących serwisów, diagnostyki i napraw pojazdów
 • Rozwój możliwości serwisowych i naprawczych pojazdów
 • Przygotowanie operacji w zakładzie, kontrolę produkcji i weryfikację jakości pojazdów
 • Ekspertyzę techniczną dla personelu klienta
 • Szkolenie w miejscu pracy (OJT) i konsultacje techniczne w zakresie szkolenia praktycznego, kontroli, diagnostyki i napraw
 • Dostawy narzędzi specjalnych i wyposażenia wymaganego dla rodziny pojazdów HUMVEE.

Firma rodzinna

Jesteśmy firmą rodzinną, silną, stabilną i rozpoznawalną europejską marką.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Nasi Klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalne wsparcie i doradztwo techniczne. Zapewniają je dedykowani opiekunowie oraz kadra ekspertów. Budujemy z Klientami trwałe relacje oparte na pełnym zaufaniu. Zapewniamy im stabilność, spokój i bezpieczeństwo. Pragniemy, by zgłaszając nam swoje zapotrzebowanie, wiedzieli, że zajmiemy się całą resztą.

Nowoczesne rozwiązania produkcyjne

Stawiamy na zoptymalizowane procesy produkcyjne, nowoczesne technologie i wysoko wykwalifikowanych pracowników. Nasz stale rozbudowywany park maszynowy to aktualnie ponad 40 nowoczesnych maszyn CNC. Tak bogate zaplecze sprzętowe i technologiczne oraz systematyczne doposażanie stanowisk produkcyjnych w narzędzia oraz urządzenia kontrolujące, wyznaczają najwyższe standardy, aby zagwarantować Użytkownikowi Końcowemu doskonałą jakość naszych pojazdów.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Dzięki naszemu doświadczeniu, elastyczności i ugruntowanej wiedzy technicznej jesteśmy w stanie zaoferować idealnie dopasowane rozwiązania do każdego zadania transportowego. Wiedza i kompetencja – od etapu projektowania aż po produkcję, od początku aż do końca. U nas uzyskasz najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twojego zadania transportowego.


JPBC jest polskim przedsiębiorstwem o międzynarodowym zasięgu, specjalizującym się w  dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla sektorów bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. JPBC oferuje szyte na miarę produkty i usługi związane z gromadzeniem i analizą danych, efektywnym monitoringiem oraz zabezpieczeniem kluczowych interesów instytucji publicznych i prywatnych, które pozwalają zaadresować najbardziej wyspecjalizowane wymagania. Oferta JPBC bazuje zarówno na rozwiązaniach własnych jak i produktach wiodących międzynarodowych partnerów. JPBC świadczy ponadto usługi związane z doborem wiarygodnych partnerów biznesowych, zarówno w relacjach business-to-business, jak również business-to-government.

Spółka jest posiadaczem koncesji nr B-045/2017


Forcepol to firma dostarczająca nowoczesne i profesjonalne rozwiązania dla przemysłu obronnego, lotniczego, morskiego oraz ośrodków i instytutów badawczo-rozwojowych. Nasze doświadczenie w branży i bliska współpraca z uznanymi producentami z całego świata pozwalają nam dostarczać sprawdzone produkty. Dzięki nam, nasi klienci mają dostęp do najnowocześniejszych technologii. Nasze rozwiązania są powszechnie stosowane przez integratorów pojazdów wojskowych oraz instytucje badawcze, co świadczy o ich skuteczności i niezawodności.

Oferujemy mi.in.:

 •  siedzenia wojskowe
 • maszty teleskopowe
 • radary dopplerowskie taktyczne, poligonowe, operacyjne, śledzące oraz systemy obrony przeciwrakietowej
 • zaawansowaną optoelektronikę
 • wojskowe mikro-stacje pogodowe
 • balistyczne czujniki meteorologiczne do pojazdów
 • monitory, klawiatury, trackballe, hullapointy wojskowe
 • komputerowe systemy wbudowane typu Rugged
 • sprzęt do badań balistycznych
 • sprzęt do badań materiałów łatwopalnych i wysokoenergetycznych
 • platformy ruchu, stoły symulacyjne, rotatory, stabilizatory
 • manekiny testowe, urządzenia antropomorficzne (ATD)
 • oprogramowanie do analizy ergonomii wnętrza pojazdu
 • realizujemy dostawy na indywidualne zamówienia

Jesteśmy firmą, która od ćwierć wieku z sukcesem promuje polską myśl techniczną na świecie. Od kilkunastu lat ściśle współpracujemy z przemysłem zbrojeniowym i zaopatrujemy odbiorców w wielu państwach NATO.
Stawiamy na innowacyjne rozwiązania, oparte o mobilne kontenery specjalistyczne, czerpiąc również z naszego wieloletniego doświadczenia w dziedzinie niezawodnych systemów zasilania awaryjnego.
Wytwarzamy kontenery w aplikacjach m.in. warsztatowych, medycznych, laboratoryjnych i wielu innych, które znalazły uznanie w polskich Siłach Zbrojnych i poza granicami kraju.
Realizujemy projekty w pełnym cyklu życia produktu począwszy od fazy opracowania koncepcji, poprzez opracowanie dokumentacji technicznej, produkcję a skończywszy na zabezpieczeniu serwisu i wsparcia technicznego.
Produkcja sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej to nie tylko ogromna nobilitacja, ale i odpowiedzialność. Priorytetem jest dla nas najwyższa jakość dostarczanych wyrobów poprzez ciągłe doskonalenie standardów i procedur w całym łańcuchu dostaw oraz konsekwentnie realizowana strategia, ukierunkowana na odbiorcę i jego potrzeby.
Nasze produkty to wielokrotnie nagradzane i wyróżniane konstrukcje o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Przy ich montażu pracuje zespół specjalistów z wielu dziedzin, który dba o skuteczną integrację wszystkich przewidzianych w specyfikacji podsystemów.
Dysponujemy unikalnym w skali kraju zapleczem badawczo-testowym. Obiekty takie jak pierwsza w Polsce o tych parametrach Komora Klimatyczna, Komora Solarna i Komora Deszczowa pozwalają nam symulować zróżnicowane warunki klimatyczne, a tym samym – testować ich wpływ na produkowany sprzęt wojskowy. Korzystając z posiadanej infrastruktury świadczymy również usługi badawcze dla zewnętrznych podmiotów, umożliwiając weryfikację wyrobów na zgodność z wymaganiami klienta, w tym normami obronnymi.
Nasze kluczowe wartości, czyli najwyższa jakość produktów, potencjał techniczny i profesjonalizm, potwierdzone zostały wdrożonym systemem zarządzania jakością oraz przyznaniem certyfikatów ISO i AQAP, które obejmują wszystkie procesy dotyczące dostarczanych wyrobów i świadczonych usług.
Spoglądając śmiało w przyszłość i na towarzyszące jej wyzwania, rozwijamy działalność na rynku krajowym i międzynarodowym, budując partnerskie i oparte na wzajemnym zaufaniu relacje biznesowe.


TenCate Advanced Armour jest międzynarodową firmą produkującą rozwiązania balistyczne oraz kompozyty służące ochronie pojazdów wojskowych.

Produkcja odbywa się w 3 fabrykach – w Danii, we Francji oraz USA zgodnie ze standardami krajów Europejskich, USA oraz NATO. Firma posiada własne laboratoria balistyczne oraz działy projektowo-rozwojowe pozwalająca oferować najlepsze rozwiązania na rynku.

TenCate jest światowym liderem w wytwarzaniu najlżejszych rozwiązań balistycznych oraz kompozytowych – oferuje ochronę pojazdów do poziomu 6 włącznie, według normy STANAG 4569. Ponadto ściśle współpracując z wiodącymi producentami, (BAE, PATRIA, FFG, ELBIT, GDELS Mowag, NEXTER, TATRA i wiele innych) tworzy dedykowane produkty zgodnie w wymogami klientów.

TenCate Advanced Armour oferuje, między innymi, poniższe rozwiązania

 • ochronę balistyczna – główne bądź dodatkowe dopancerzenie
 • ochronę przed odłamkami – maty przeciwodłamkowe (spall Liners)
 • ochronę przed wybuchem min i ładunków IED
 • ochronę wrażliwych części pojazdów
 • ochronę urządzeń optoelektronicznych, sensorów, radarów
 • szkło balistyczne
 • usługi testowe i symulacje wskazują słabe punkty pojazdu
 • opancerzenie kontenerów, punktów kontrolnych itd.
 • produkty balistyczne i kompozyty wytworzone na specjalne zamówienie klienta
 • kompozyty (aramidy, polietyleny, włókno szklane, włókno węglowe)

Więcej informacji:

https://www.tencateadvancedarmor.com/Platform-survivability/Land-system-survivability


Firma Marigold 

Jest firmą inżynierską, bazującą na wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie układów napędu i sterowania. Oferujemy kompleksową obsługę w projektowaniu i doborze elementów hydrauliki, pneumatyki, przekładni mechanicznych.

Od ponad 15 lat Firma Marigold zajmuje się projektowaniem układów napędowych maszyn i urządzeń. Po szczegółowym omówieniu wszystkich parametrów projektowanego urządzenia z klientem, zajmujemy się tworzeniem projektu. Nasi specjaliści dbają o każdy szczegół projektu.

Firma Marigold oferuje komponenty różnych firm:

 • Atos
 • Have Hydraulik
 • Poclain Hydraulics
 • Pall
 • Parker
 • Bosh Rexrot
 • Vivolo
 • Star Hydraulics
 • Omal
 • Sun Hydraulics
 • Hagglunds
 • Allweiler
 • EPE
 • Motovario
 • Ari Metal
 • TDZ
 • Hydraulics

Zapewniamy szybką dostawę oraz atrakcyjne ceny!

W swojej ofercie posiadamy:

 • pompy i silniki hydrauliczne
 • zawory hydrauliczne, rozdzielacze, zawory przelewowe, serwozawory itp.
 • zawory przemysłowe, zawory kulowe, zawory iglicowe,
 • filtry
 • akumulatory hydrauliczne
 • przewody hydrauliczne
 • elementy złączne
 • przekładnie mechaniczne

Hanwha Aerospace jest spółką koreańskiej Hanwha Group, łączącą w swoim biznesowym  portfolio przemysł obronny, lotniczy i kosmiczny, energetyczny i materiałowy. Od 2021 roku Hanwha Group jest siódmym co do wielkości przedsiębiorstwem w Korei Południowej,
a także firmą z listy Fortune Global 500.
Hanwha jest nie tylko dostawcą uznanych systemów uzbrojenia, takich jak haubice samobieżne K9 Thunder i systemy rakietowe K239 Chunmoo, ale też liderem rozwoju bezzałogowych systemów naziemnych. Rozwiązania te obejmują futurystyczny Bezzałogowy Pojazd Naziemny ARION-SMET oraz zdalnie sterowaną stację uzbrojenia (RCWS).
Hanwha jest także pionierem wykorzystania algorytmów Sztucznej Inteligencji w systemach uzbrojenia, czego najlepszym dowodem jest przeciwpancerny pocisk kierowany TAipers (Tank Sniper).
Dążenie do zrównoważonego, bezpiecznego rozwoju całej planety, w oparciu o innowacyjność i kreatywność, pozostaje motywem przewodnim działalności Hanwha Group w każdym zakątku świata.


Celem strategicznym CEREL-u jest pozyskiwanie partnerów przemysłowych w kraju i zagranicą zainteresowanych wdrożeniami ceramicznych elementów maszyn i urządzeń.

Oddział Ceramiki CEREL jest jednym z czterech samodzielnych jednostek Instytutu Energetyki w Warszawie istniejącym od 1972 roku. Nasza siedziba mieści się w Boguchwale koło Rzeszowa.
CEREL rozpoczął swoją działalność w latach sześćdziesiątych jako Dział Badawczo-Rozwojowy w Zakładach Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL, który zajmował się porcelaną elektrotechniczną i technologią wytwarzania izolatorów. W 1972 roku powstał niezależny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ceramiki Elektrotechnicznej CEREL, który prowadził prace nad rozwojem technologii i konstrukcją urządzeń do produkcji porcelany elektrotechnicznej. Następnie w 1992 roku CEREL został włączony do Instytutu Energetyki jako Oddział Ceramiki CEREL, który zmienił swój profil działalności i rozpoczął pracę nad rozwojem nowych tworzyw ceramicznych i technik wytwarzania ceramiki specjalnej do zastosowań na elementy maszyn i urządzeń pracujących w środowisku agresywnym chemicznie i ulegających szybkiemu zużyciu. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat CEREL stał się wiodącym producentem wyrobów ceramicznych z tworzyw konstrukcyjnych i funkcjonalnych z dużym potencjałem badawczym.
Celem strategicznym CEREL-u jest pozyskiwanie partnerów przemysłowych w kraju i zagranicą zainteresowanych wdrożeniami ceramicznych elementów maszyn i urządzeń.
Nasze kompetencje w dziedzinie zaawansowanej ceramiki konstrukcyjnej pozwoliły naszym partnerom i klientom wdrożyć cały szereg rozwiązań bazujących na złożonych i niezwykle trudnych do obróbki mechanicznej częściach. Rozwiązania te wielokrotnie przyczyniły się do uzyskania przez ich maszyny, urządzenia, linie produkcyjne nieosiągalnych wcześniej poziomów wydajności i niezawodności.
CEREL jest producentem wyrobów ceramicznych z tworzyw konstrukcyjnych i funkcjonalnych obejmujących dwutlenek cyrkonu, korund, azotki, węgliki, porcelanę techniczną, mulit, steatyt i kordieryt. Zaawansowana ceramika konstrukcyjna posiada doskonałe właściwości mechaniczne, wysoką odporność na ścieranie, wysoką twardość, odporność na korozję chemiczną, niski współczynnik przewodzenia ciepła i odporność na działanie wysokich temperatur. Wytwarzane w CEREL-u ceramiczne części maszyn i urządzeń, elementy izolacyjne, elementy zaawansowanej ceramiki ogniotrwałej służącej w procesie odlewania superstopów lotniczych, elementy ceramiki laboratoryjnej i wiele innych produktów znajdują odbiorców zarówno w kraju jak i za granicą w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, chemicznym, energetycznym, metalurgicznym, drzewnym, papierniczym, hutniczym, odlewniczym, materiałów ogniotrwałych, szklarskim, spożywczym i farmaceutycznym. Produkcja tak szerokiego spektrum wyrobów z zaawansowanej ceramiki technicznej możliwa jest dzięki posiadaniu urządzeń pozwalających na wytwarzanie tworzyw ceramicznych praktycznie wszystkimi stosowanymi na świecie technikami formowania (prasowanie jednoosiowe, prasowanie izostatyczne, formowanie z mas plastycznych, odlewanie z gęstwy, odlewanie folii, sitodruk, wtrysk nisko i wysokociśnieniowy oraz wiele innych). CEREL posiada nowoczesne urządzenia i maszyny sterowane numerycznie do obróbki półwyrobów po zaformowaniu (tokarki, frezarki, wiertarki, ploter, laser) oraz po wypaleniu (szlifierki, frezarki) a także współrzędnościową maszynę pomiarową do kontroli wykonania wyrobów o wysokiej precyzji.


HOTTINGER BRUEL & KJAER POLAND

Hottinger Bruel & Kjaer Poland Sp. z o.o. jest światowym dostawcą oprogramowania w obszarze szeroko pojętej niezawodności (ReliaSoft) oraz wytrzymałości zmęczeniowej (nCode). Produkty oferowane przez Hottinger Bruel & Kjaer Poland Sp. z o.o., firmę tworzącą innowacyjne rozwiązania, mają na celu poprawę: niezawodności, dostępności, bezpieczeństwa, wytrzymałości oraz procesów utrzymania ruchu poprzez optymalizację zadań obsługowych. Oprogramowanie wspiera szeroką gamę analiz takich jak: analiza danych przeżycia oraz z testów przyspieszonych, analizę systemów w oparciu o bloki niezawodności, analizy FMEA i RCM. Nasze rozwiązania stosowane są w wielu gałęziach przemysłu: obronnego, chemicznego, naftowego, samochodowego, lotniczego, górniczego i wielu innych.Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL), jest liderem Naukowo-Badawczego wsparcia wojskowej techniki lotniczej. Nadzorowany przez Ministra Obrony Narodowej, od 1953 r. opracowuje nowoczesne rozwiązania, które przynoszą Polsce wysokie oszczędności, utrzymując najwyższy poziom eksploatowanej technologii. Produkty i usługi stworzone w Instytucie, przez polskich naukowców, cieszą się uznaniem także poza granicami kraju, stając się wizytówką polskiej myśli technologicznej. ITWL współpracuje z największymi polskimi i zagranicznymi producentami uzbrojenia oraz Siłami Zbrojnymi realizując prace m.in. na rzecz NATO, Europejskiej Agencji Obrony i Agencji Kosmicznej oraz Komisji Europejskiej. Misją Instytutu jest naukowo-badawcze wspomaganie eksploatacji techniki lotniczej.

Struktura obejmuje 10 zakładów naukowo-badawczych, w ramach których działają wyspecjalizowane laboratoria akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji i Ministerstwo Obrony Narodowej. Jednym z nich jest Zakład Lotniskowy, który realizuje badania i prace umożliwiające ocenę parametrów nawierzchni lotniskowych i drogowych. W jego kompetencji jest badanie nośności, szorstkości i równości nawierzchni, jak również wydawanie opinii i orzeczeń dopuszczających nowe materiały, lub elementy systemów do użytkowania na terenie lotnisk cywilnych i wojskowych. Badania, ekspertyzy i konsultacje obejmują proces budowy z analizą używanych materiałów, ekspertyzy odbiorcze oraz badania i diagnostykę użytkowanych nawierzchni drogowych i lotniskowych. Podczas Konferencji Zakład zaprezentował pojazd w postaci bezzałogowej, autonomicznej platformy pomiarowej do badania nośności naturalnych nawierzchni lotniskowych w sposób ciągły, którego spektrum zastosowania jako pojazdu może być o wiele szersze.Hyundai Rotem Company, firma działająca w ramach koncernu Hyundai Motor Group, jest koreańską spółką odpowiedzialną za dostawę systemu uzbrojenia K2 do Sił Zbrojnych RP oraz nowym partnerem przemysłowym Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wraz z którą będzie oferować czołg K2PL dla Polskich Sił Zbrojnych. Hyundai Rotem, wraz z innymi spółkami koncernu Hyundai Motor Group, m.in. KIA Special Vehicle, chce zaoferować polskiemu przemysłowi szeroką współpracę w zakresie pojazdów lądowych dla SZ RP i innych państw europejskich.